“KONCERT PRZYJACIÓŁ PONAD CZASEM”- DVD

Dwupłytowy album DVD “Koncert Przyjaciół ponad czasem”

Rok 2018 dla naszego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser” był czasem bardzo pracowitym, obfitującym w realizację wielu projektów muzyczno-artystycznych, które mieliśmy wielki zaszczyt i przyjemność dzielić ze społecznością lokalną Wrocławia, pragnącą włączać się aktywnie w lokalne życie kulturalne. Wspólnie zachwycaliśmy się cudownymi brzmieniami muzyki chóralnej podczas wielu prób i warsztatów wokalnych. Efektem pracy zespołu jest album DVD Koncert Przyjaciół Ponad Czasem, składający się z 2 części – a każda z nich jest zapisana na osobnym nośniku (2 płyty DVD). Nie jest to publikacja zwykła, ponieważ będzie odkrywać arcydzieła muzyki światowej, a pośród nich najpiękniejsze  polskie pieśni patriotyczne przybrane w brzmienia chóralne we wspaniałym akompaniamencie Orkiestry Kameralnej z Wrocławia.

W pierwszej części albumu pt: Śpiewamy Polskę przeniesiemy słuchaczy do lat 1917-1922, gdy pieśni patriotyczne rozkwitały z wielką siłą, niosąc zarazem nadzieję na odzyskanie niepodległości. Utwory takie jak “Polskie Kwiaty”, “O mój rozmarynie”, “Serce w plecaku” stanowią żywą pamiątkę po Ludziach pełnych honoru i miłości do naszych przyszłych pokoleń.  Album składa się z 12 utworów zaaranżowanych przez wrocławskich kompozytorów młodego pokolenia, które były wykonane przez Chór Cantiamo Tutto z Wrocławia oraz Chór Con Grazia z Czastar.

Druga część albumu Co Nas Czaruje składa się z utworów stanowiących kanwę światowej muzyki rozrywkowej, prezentowanych przez Chór Cantiamo Tutto.

Całość koncertu została zrealizowana we współpracy Orkiestry Kameralnej z Wrocławia. Album będzie składał się z 15 utworów.

Niniejszy album DVD jest uwieńczeniem naszej dotychczasowej pracy i jednocześnie podziękowaniem dla miasta i jego mieszkańców za dotychczasową motywację i wsparcie dla naszego rozwoju

____

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.