CHÓR CANTIAMO TUTTO

Chór Cantiamo Tutto w 2023 roku świętował siódmą rocznicę powstania! Zrodził się z pasji i zaangażowania dyrygenta Sebastiana Sikory, który zebrał grupę rozśpiewanych mieszkańców Wrocławia na mediach społecznościowych we wrześniu 2016 r. Pierwsza próba odbyła się 5 listopada i wtedy zaczęła się niezwykle intensywna przygoda z muzyką, która trwa do dziś!

Cantiamo Tutto, jak wskazuje nazwa, to chór o wszechstronnym repertuarze, “śpiewający wszystko”. Utwory rozrywkowe, folkowe, patriotyczne, klasyczna muzyka sakralna to stałe elementy występów zespołu. Chórzyści i chórzystki doskonalą swój warsztat podczas regularnych prób oraz zajęć (także wyjazdowych) z emisji głosu i śpiewu, prowadzonych przez znanych pedagogów muzycznych. Determinacja i zaangażowanie członków chóru owocują nie tylko wspaniałym brzmieniem zespołu. To także kuźnia charakterów, okazja na zintegrowanie lokalnej społeczności.

Cantiamo Tutto to obecnie ponad czterdzieści osób, które łączy pasja do tworzenia muzyki. Chór nie zawiesił działalności na czas pandemii, przechodząc na tryb prób zdalnych w najtrudniejszych momentach. Dzięki temu w roku 2022 zdobył Złoty Dyplom w kategorii Chóry Mieszane i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego – “Kto szuka Cię” Józefa Świdra podczas Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Chóralnej “Nadzieja w Chórze” w Tykocinie. 

Cantiamo Tutto ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu chóralnym „W Hołdzie Niepodległej” w Sieradzu (2018), Złote pasmo podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego „Silesia Cantat” w Głogowie (2018), Srebrny Dyplom w kategorii Chóry Mieszane – Kameralne podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna (2019), Srebrny Dyplom w kategorii Chóry Mieszane podczas V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra w Cieszynie (2019), Srebrny Dyplom International Choir Festival Mundus Cantat (2020) oraz Złote Pasmo w kategorii chóry mieszane w Międzynarodowym Konkursie Chóralny Muzyki Sakralnej Carmen Fidei (2020).