WOLONTARIAT

"KULTURALNY KONESER" POSZUKUJE WOLONTARIUSZY

Zapraszamy do współpracy osoby, które odpowiedzialnie i nieodpłatnie chciałyby uczestniczyć w organizacji wydarzeń artystycznych pod szyldem Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser”. Zapraszamy młodzież, studentów, osoby dorosłe i seniorów – wszystkich chętnych!

 

Wolontariat to możliwość rozwoju zainteresowań w dziedzinie kultury, to świetna okazja, aby poznać kulisy pracy przy organizacji koncertów, konkursów, zetknąć się z różnorodnymi działaniami, wspaniałymi specjalistami, by nauczyć się pracy w grupie, by zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w przyjaznym zespole, poszerzyć swoje zainteresowania, albo też sprawdzić się w czymś nowym. Działania naszego Stowarzyszenia są różnorodne i każdy może, w dogodnym dla siebie wymiarze i obszarze je wspomóc. Jeśli cechują Cię: sumienność, komunikatywność, otwartość na nowe działania dołącz do nas! Masz obawy, czy sobie poradzisz? Skontaktuj się z nami!

 

Wolontariusze, na określonych zasadach, mają również możliwość uczestniczenia w organizowanych przez nas wydarzeniach, w czasie wolnym od powierzonych zadań.

 

„Kulturalny Koneser” to organizacja pozarządowa, która powstała, by upowszechniać i ożywiać kulturę muzyczną. Jesteśmy organizatorem ogólnopolskich konkursów (Ogólnopolski Przegląd Kolęd i Pastorałek “Przy choince”, “Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej “DONA NOBIS PACEM”), a przede wszystkim Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki „Wrocław miastem muzyki” – to duże przedsięwzięcie, składające się z kilku komponentów: Konkurs Dyrygencki, Konferencja Chóralna, Konkurs Chóralny. To wspaniałe wydarzenie, które gromadzi wybitnych specjalistów i entuzjastów  świata muzyki i szeroko pojętej kultury.

W swoim obszarze działań mamy również prowadzenie trzech chórów (dwóch wrocławskich i jednego w Czastarach) i różnych, związanych z tym wydarzeń, między innymi koncertów.

 

W ramach wolontariatu jest możliwość odbycia praktyk. Po wydarzeniu każdy wolontariusz będzie mógł otrzymać zaświadczenie o odbytym wolontariacie.

 

Aby dołączyć do naszego zespołu prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Czekamy na Was!

Zapoznaj się z regulaminem: