Kultura procentuje

KRS 0000717084

1,5% Twojego podatku posiada sprawczą moc! To tak niewiele, a może wykreować sporo pięknych wydarzeń, z których będziesz mógł skorzystać zarówno Ty, jak i Twoi bliscy. W zeznaniu podatkowym wpisz KRS 0000717084. Razem postarajmy się, by świat dookoła nas był odrobinę lepszy i przyjaźniejszy. By kultura była dostępna dla każdego!

 

Obdarowanie 1,5% podatku dochodowego wybranej przez Ciebie organizacji, pomimo tego, że jest zupełnie bezpłatne, posiada wyjątkową wartość społeczno – kulturalną. Otóż możesz to uczynić z myślą o instytucjach, które posiadają status organizacji pożytku publicznego (OPP).

 

Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury “Kulturalny Koneser” uzyskało status OPP we wrześniu 2020 roku. Jest to duma, a zarazem ukoronowanie naszych kilkuletnich starań i olbrzymiego nakładu pracy. Status OPP pobudza nas jednak do jeszcze intensywniejszych działań i przyjęcia większej odpowiedzialności! 

 

 

Co oznacza status OPP?

  • prowadzimy działalność pożytku społecznego od samego początku powołania do życia naszej organizacji
  • nasze cele i zadania są skierowane do wszystkich – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów
  • realizujemy działania o charakterze społeczno-kulturalnym
  • nie działamy z myślą o zysku, lecz o realizacji naszych celów statutowych
  • każda złotówka, która trafia na nasze konto, przekazywana jest na realizację projektów. Każdy wydatek jest udokumentowany i możliwie jak najlepiej wykorzystany

 

W jaki sposób nasze działania spełniają funkcję pożytku społecznego?

 

Od samego początku powołania naszego stowarzyszenia tworzymy miejsca sprzyjające rozwojowi muzycznemu. Mieszkańcy Wrocławia i powiatu wieruszowskiego dzięki nam mogą aktywnie partycypować w życiu społeczno-kulturalnym. Bez względu na zawód, wiek i doświadczenia muzyczne. 

Prowadzimy międzypokoleniowy chór Cantiamo Tutto oraz dwa senioralne zespoły – chór Symfonia Śpiewaków i chór Con Grazia. Sprawiamy, że ludzie nie będący profesjonalnymi muzykami regularnie śpiewają, uczą się określonego repertuaru i podstaw teorii muzyki.

 

W efekcie nasze zespoły posiadają na swoim koncie wiele koncertów oraz nagród, zdobytych podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Nawet pandemia Covid-19 nas nie powstrzymała! Dostosowaliśmy się do realiów: w celu realizacji projektów, korzystaliśmy z technologii i internetowych komunikatorów. Organizowaliśmy warsztaty na żywo dla mniejszej liczby osób i nadawaliśmy transmisje on-line. Należy przyznać, że był to intensywny etap, który nas również wiele nauczył. 

 

Rok 2021 stoi pod znakiem nowych wyzwań i zadań. Przyszedł czas na podjęcie dalszych kroków i dotarcie do osób dotkniętych niepełnosprawnością. Pragniemy zachęcać do działania ludzi szczególnie zagrożonych wykluczeniem z życia społeczno-kulturalnego. Pomimo przeciwności losu nie brak im marzeń, a tym bardziej inwencji twórczej! Z naszych prywatnych doświadczeń wynika, że osoby niepełnosprawne mogą mieć nieoceniony wkład w kulturę. Chcemy podarować im szansę, by mogły one doświadczać piękna wynikającego z aktywizacji kulturalnej. 

 

Jak to zrobimy? 

 

Nieustannie będziemy podejmować działania, które w przystępny i ciekawy sposób będą zachęcać do udziału w warsztatach poświęconych muzyce i działaniom artystycznym. Kultura dostępna bez barier, dla każdego! To nasze wielkie marzenie, które możemy spełnić tylko z Waszą pomocą. Pragniemy także nieustannie podwyższać jakość prowadzonych przez nas działań i móc w dalszym ciągu organizować atrakcyjne wydarzenia.

W ostatnim czasie prowadziliśmy warsztaty w ramach projektów Muzyka łączy pokoleniaNa folkową nutęBo kultura może być COOLturąSeniorzy w akcji:

Poprzez nasze działania promujemy także twórczość kompozytorów młodego pokolenia, którzy na potrzeby realizacji naszych projektów zaaranżowali m.in. utwory folkowe i patriotyczne. Efektami współpracy podzieliliśmy się nieodpłatnie. Zachęcamy do posłuchania koncertów na naszym kanale YouTube:

Możesz nas również wspierać poprzez drugi, bezkosztowy sposób. Wystarczy zrobić najzwyklejsze zakupy w internecie i skorzystać z genialnie prostego rozszerzenia fanimani

 

Jak to działa?

 

  1. Robisz zakupy jak zawsze w 1000 sklepach online dostępnych na stronie FaniMani
  2. Płacisz za zakupy jak zawsze
  3. Średnio 2,5% wartości zakupów trafia do Stowarzyszenia

 

Zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej przypominajki FaniMani. Jest genialna, bo zawsze kiedy będziecie robić zakupy online ona “Wam przypomni”, by pamiętać o wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury “Kulturalny Koneser”: https://fanimani.pl/kulturalnykoneser/

Ponieważ współpracując ze wspaniałymi ludźmi, doświadczyliśmy wiele piękna, chcemy nieustannie udoskonalać i poszerzać naszą ofertę kulturalną. Muzyka i wszelkie inicjatywy artystyczne sprawiają, że świat wokół nas realnie staje się lepszy! Niezmiennie, wczoraj, dziś i jutro będziemy planować, działać i zaszczepiać w społeczności iskrę. Niech tego dobra będzie 1,5% więcej! Tylko razem możemy postawić więcej kroków.

Jeżeli pragniesz podzielić się z nami Twoimi spostrzeżeniami, napisz do nas poprzez poniższy formularz kontaktowy: