Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server556828/ftp/wp-content/themes/septera/includes/loop.php on line 268

Sebastian Sikora

PREZES ZARZĄDU I POMYSŁODAWCA STOWARZYSZENIA

Muzyk, pedagog, dyrygent, logistyk. Absolwent Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu na kierunku logistyka (tytuł mgr inż.), absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej o specjalności dyrygentura chóralna (tytuł mgr szt.)

Naucza gry na instrumentach, prowadzi zajęcia z emisji głosu, jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym chórów „Con Grazia” z Czastar, „Biała Góra” z Węglewic oraz „Cantiamo Tutto” z Wrocławia, jest asystentem dyrygenta chóru męskiego „Echo” z Ostrowa Wielkopolskiego. Bierze czynny udział w ogólnopolskich konferencjach i seminariach poświęconych tematyce chóralistyki, wykonawstwa oraz śpiewu, m.in. Ogólnopolska Konferencja dla Młodych „Moje doświadczenia z zespołem chóralnym” w Gdańsku organizowana przez Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Music Everywhere, Ogólnopolskie Warsztaty Chóralne „Chóralne Abecadło” w Poznaniu organizowane przez Szkołę Chóralną, Ogólnopolska Konferencja „Chór, wczoraj, dziś i jutro” we Wrocławiu organizowana przez Akademię Muzyczną oraz Narodowe Forum Muzyki, Ogólnopolska Konferencja Chóralistyczna organizowana w ramach Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów w Lublinie przez Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej, Ogólnopolska Konferencja „Praca z chórem dziecięcym” we Wrocławiu organizowana przez Akademię Muzyczną, I Międzynarodowa Konferencja Studencka w Kirikkale (Turcja), Ogólnopolskie Warsztaty „Strategia Wyrównywania brzmienia chóralnego” w Bydgoszczy, Ogólnopolska Konferencja Chóralna organizowana w ramach Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów w Olsztynie przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Wraz ze swoimi chórami odniósł już kilka poważnych osiągnięć, jak brązowe pasmo podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego w Wejherowie (2016), wyróżnienie specjalne podczas Łódzkiego Przeglądu Kolędowego (2017), dwukrotnie pierwsze miejsce podczas Przeglądu Chóralnego Regionu Wieruszowskiego (2015 i 2016), I miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Chóralnym w Łodzi (2017), II miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łodzi (2018), Ogólnopolski Festiwal Chóralny w Tykocinie – chór „Cantiamo Tutto” Srebrny Dyplom i II miejsce w kategorii chórów mieszanych, „Con Grazia” również Srebrny Dyplom i II miejsce w kategorii chórów senioralnych (2018), II Ogólnopolski Festiwal Chóralny w Wejherowie – Złote Pasmo i I miejsce w kategorii chórów mieszanych (2018). W listopadzie 2017 roku wraz z chórem „Biała Góra” z Węglewic nagrał płytę pt. „Maryjo Prowadź”. Organizator życia kulturalnego Regionu Wieruszowskiego, jest inicjatorem i organizatorem Regionalnego Przeglądu Kolęd w Czastarach. Laureat III miejsca podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Chórmistrzów – Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów w Lublinie (2017) oraz Laureat III miejsca podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Chórmistrzów – Forum Dyrygentów w Olsztynie (2018).