Warsztaty Cantiamo Tutto w Polanicy-Zdroju

W dniach 1-3 kwietnia 2022 chór Cantiamo Tutto wziął udział w warsztatach w Polanicy-Zdroju. Zapraszamy do przeczytania wrażeń chórzystów!

Wspaniały czas wspólnej wytężonej, kreatywnej pracy nad repertuarem koncertowym. Piękne miejsce – Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej w malowniczej okolicy Polanicy Zdroju. Świetna ekipa Cantiamo Tutto wraz z świetnym bandem Michał Olejnik, Jacek Gajek, Maciej Bortkiewicz i Maestro Sebastian Sikora wulkan energii i siła motywująca nas do działania.

-Marcin

 

Jestem w Cantiamo Tutto od niedawna, więc były to moje pierwsze warsztaty i niezapomniane, cenne doświadczenie. Uczestniczenie w codziennych próbach bardzo pomogło mi w nauce repertuaru na nasze nadchodzące koncerty i dodało mi pewności siebie w śpiewaniu. Taki wyjazd to oczywiście nie tylko ćwiczenia wokalne, to także możliwość spędzania wspólnie czasu poza próbami- czy to przy posiłkach, na spacerach w pięknej okolicy, czy na wieczornym karaoke. Bardzo się cieszę, że udało mi się dzięki temu poznać bliżej wyjątkowych ludzi, którzy tworzą Cantiamo 😊

-Magda M.

 

Po tych dwóch dniach pełnych pracy byłam przygotowana do koncertu i z pewnością weszłam na scenę! Polecam takie intensywne próby. Natomiast, jak zawsze, integracja zespołu się pogłębiła, staliśmy się sobie bliżsi!

-Lesya

 

Po pierwsze nie sądziłam, że będzie tyle śpiewania i że mój głos to wytrzyma. Liczyłam, że będzie trochę więcej czasu wolnego, na integrację, zwiedzanie okolicy czy odpoczynek. No ale w sumie zintegrować się zdążyłam w autokarze, bo przegadałam całą drogę z jedną ze współlokatorek. Także uważam, że to najlepsza opcja dojazdu, nie tylko ze względu na koszty. 😅 Poza tym próby, bardzo intensywne, dość wymagające, ale dające mega energię i motywację do dalszej nauki. Super atmosfera i ludzie. Miejscówka też fajna. Co jak co, ale na nudę nie mogłam tam narzekać. Sporo się nauczyłam i utwierdziłam bardziej w przekonaniu, że chór to coś dla mnie. ☺️

-Magda Ł.

Generalnie było super! Dwa dni, gdy tylko śpiewamy, pysznie jemy i znowu śpiewamy, o czym jeszcze marzyć😂 A do tego to była super okazja na zapoznanie się z zespołem i integrację ☺️ No i  ogólnie fajne też miejsce – czyste powietrze, ładne widoki 🥰

-Karina

To były kolejne warsztaty chóralne w pięknej Polanicy, ale tym razem w scenerii innej niż dotychczas! Już nie w znanym mi pensjonacie, tylko właśnie w Teatrze Zdrojowym, co zwłaszcza mając w perspektywie przyszłe koncerty, nabrało innego wymiaru. Można było oswoić się z tym miejscem, z jego akustyką, rzędami krzeseł widowni- teraz jeszcze pustych, ale już wyobrażałam sobie zgromadzonych tam zaciekawionych nami ludzi. W pamięci mam długie i żmudne godziny ćwiczeń- ustawiania się, przesuwania, znajdowania możliwie najlepszego pozycjonowania głosów, tak aby uzyskać jak najdoskonalszą harmonię, aby akompaniujący muzycy mogli widzieć dyrygenta. To jednak ciężka praca i jak się stoi z tej strony, tym bardziej docenia się trudy i wysiłki, jakie artyści muszą znieść, aby koncert, występ wypadł fantastycznie i spotkał się z dobrym przyjęciem.  Można zrewidować swoje umiejętności, odkryć słabe miejsca i zdać sobie sprawę, gdzie mamy przestrzeń do poprawy, słabe punkty. To motywuje do działania. Poza tym bardzo wesołe rozgrzewki, hektolitry wypitej kawy, urodzinowe cukiereczki Asi. U wielu chórzystów objawił się „zespół niespokojnych nóg” – ponieważ trudno było ustać w jednym miejscu przez tyle godzin. Konieczne były krótkie przechadzki, a niekiedy i odpoczynek na widowni, aby samemu posłuchać, jak brzmią ćwiczone przez nas aranżacje. Dla nowych chórzystów warsztaty to nie tylko czas integracji towarzyskiej z zespołem. To także aktywny czas treningu, aby nauczyć się utworów, nabrać pewności siebie, żeby móc dołączyć do ekipy koncertowej podczas planowanej serii koncertów Cantiamo. W końcu o to tu chodzi- żebyśmy wspólnie mogli śpiewać wszystko!

-Magda S.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Muzyka łączy pokolenia”