Z cyklu #wyjątkowe spotkania – prof. dr hab. Piotr Łykowski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Z cyklu #wyjątkowespotkania – W ostatni weekend sekcja tenorów i basów w chórze Cantiamo Tutto miała okazję poznać bliżej szkołę wokalną i niezwykłą postać Piotra Łykowskiego – polskiego śpiewaka operowego (kontratenora), prof. dr hab. a zarazem kierownika Katedry Wokalistyki i dziekana Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
 
Pod okiem i uchem tak znamienitego specjalisty w zakresie wokalistyki 🎤 mogli oni poczuć na własnej skórze, pod jakim kątem możemy dalej szlifować nasze oryginalne, indywidualne brzmienia.
 
Profesor zachwycił potęgą tenorowego śpiewu 🎙️, a także podzielił się bogatą wiedzą 📖 na temat prawidłowej emisji głosu. Koledzy mieli okazję na własne oczy, uszy a nawet całe ciało poczuć, jak wiele można jeszcze wydobyć z własnego wnętrza.
Oczywiście, nie było łatwo otworzyć się od razu na indywidualny występ. Wraz z oswojeniem sytuacji każdy z naszych kolegów tenorów i basów otworzył swoją pełnię mocy i pokazał na co stać „Cantiamersów” 🦸
 
Byli oni w stanie zaskoczyć profesora przemianą z początku na koniec próby. Hasło kluczowe to rozluźnienie ciała i umysłu 😸
 
Panie Profesorze – czapki z głów! Dziękujemy za tą niezwykle ciekawą lekcję!
 
Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie!
Zapraszamy do przeczytania życiorysu Profesora:
 
——————————-
Warsztaty odbyły się w ramach projektu “Muzyka łączy pokolenia”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury “Kulturalny Koneser”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.