Koncert “Od Abby do Turnaua” w Lądku Zdroju

28 sierpnia 2021 r. odbył się koncert chóru Cantiamo Tutto w Lądku-Zdroju! Na koniec wakacji pogoda spłatała figla i z powodu obfitych opadów koncert został przeniesiony z uzdrowiskowych plenerów do Klubu Kuracjusza w Domu Zdrojowym.
Te drobne perturbacje nie były żadną przeszkodą – koncert udał się wyśmienicie! Publiczność dopisała pod każdym względem! 100% frekwencja, wspaniała atmosfera, zaangażowanie, a do tego doskonałe prowadzenie przez naszego Dyrygenta Sebastiana Sikoray sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów m. in. Abby, Eltona Johna, Adele czy Whitney Houston, wykonanych przez nasz chór przy akompaniamencie Michała Olejnika (klawisze), Jaceka Gajek (bas), Mikołaja Potocznego (perkusja).
Było dużo wspólnego śpiewania i ćwiczeń ruchowych, zainicjowanych przez naszego Maestro. Właściwie z miejsca już moglibyśmy robić nabór do nowego chóru, bo wśród publiczności wiele osób objawiło talenty wokalne.
Dla nas to ogromna przyjemność móc podzielić się Wami tymi dźwiękami, a co za tym idzie – uczuciami płynącymi prosto z naszych serc, które ujawniają się za każdym razem przy kolejnych interpretacjach utworów. Szczególnie, gdy widzimy, że publiczność tak wspaniale czerpie radość ze śpiewania i przeżywania muzycznych emocji razem z nami!
W takich chwilach jeszcze mocniej czujemy tę prawdę, która nam towarzyszy:
„Many hearts – one beat”.
Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za to, że byliście tam z nami! Serdecznie dziękujemy również organizatorowi koncertu: Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na koncertach w tej pięknej miejscowości.
Koncert odbył się w ramach projektu “Muzyka łączy pokolenia”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury “Kulturalny Koneser”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.