Osobowość Roku 2020 – prezes Kulturalnego Konesera otrzymał nominację

Z wielką przyjemnością informujemy, że za sprawą wyboru Szanownej Kapituły i Redakcji Gazety Wrocławskiej, Sebastian Sikora, prezes naszego Stowarzyszenia, dołączył do grona osób nominowanych w Plebiscycie „Osobowość Roku 2020” w kategorii kultura. Nominacja została przyznana za “dawanie pozytywnego przykładu, że nawet w tak trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii, można skutecznie działać w zakresie kultury, animując społeczność z Wrocławia i spoza Wrocławia do wspólnych chóralnych projektów, organizując koncerty dostosowane do występujących aktualnie warunków.” 

 
Składamy serdeczne gratulacje Sebastianowi, a jednocześnie przyznajemy, że jako cały zespół i zarząd stowarzyszenia, czujemy się bardzo zaszczyceni i wyróżnieni. Każde docenienie wiele znaczy dla każdego z nas. Sebastian jest twarzą naszej organizacji, ale za nim też stoją ludzie! Łączymy pracę zawodową z licznymi działaniami dla stowarzyszenia, których nie widać na pierwszy rzut oka, a jest ich tak wiele. Poświęcamy swój czas wolny, życie rodzinne, a często i sen. Nie widzicie nas tak często, bo zwyczajnie nasze zajęcia pochłaniają nam czas bez reszty. Praca na rzecz stowarzyszenia, przynosi nam wiele radości.
 
Cała nasza ekipa działa z niesamowitą pasją i pracuje, by propagować kulturę, chóralistykę i wartość edukacji we Wrocławiu, a także w Czastarach. Rozpisujemy projekty również o zasięgu ogólnopolskim. Działamy na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, niepełnosprawnych i bezrobotnych. Zakres naszych działań, wynikających ze statutu, jest bardzo szeroki. Prowadzimy Chór Cantiamo Tutto, Chór Con Grazia i Chór Symfonia Śpiewaków. Przed nami realizacja kolejnych projektów i dalsze plany na rozwój. Jednak, w bardzo trudnych czasach pandemii, ważne jest odpowiedzialne działanie i pomoc organizacji, takiej jak nasza. Mając na uwadze to ostatnie, nie namawiamy Was do głosowania na Sebastiana (głosując ponieślibyście koszt SMS-a), ale prosimy o realne wsparcie – a można to już zrobić bezkosztowo:
 
  •  Przekaż nam swój 1% podatku, wpisując numer KRS 0000717084
  •  Gdy robisz zakupy w internecie, pobierz wtyczkę Fanimani i wspieraj nas nie ponosząc żadnych kosztów. Po prostu, już sam sklep, w którym robisz zakupy, przekaże darowiznę na rzecz Stowarzyszenia: https://fanimani.pl/kulturalnykoneser/
  •  Możesz zakupić nasze płyty CD/DVD  – mamy do dyspozycji dwa albumy koncertowe.
 
Jakie stawiamy przed sobą kolejne cele?
 
  •  Zakup instrumentu klawiszowego;
  •  Doposażenie naszej siedziby;
  •  Chcemy zakupić jednej z naszych podopiecznych, która jest niewidoma, instrument klawiszowy, by mogła rozwijać swój talent i również aranżować dla nas utwory.
 
Działań i pomysłów mamy wiele, chcemy żyć pełnią, dzielić się całym pięknem barw kultury z Wami. A mienią się one tysiącami kolorów. Razem zmieńmy świat na bardziej przyjazny i życzliwy! Działajmy i niech będzie, tak po prostu, lepiej.