Sukcesy naszych chórów w Szczecinie

Dni 16-17.10.2020 okazały się być prawdziwym świętem muzyki dla wszystkich naszych chórów. Był to debiut w Szczecinie, z którego jesteśmy bardzo dumni. 
Chór Con Grazia i Chór Symfonia Śpiewaków wzięły udział on-line w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów.
 
Chór Symfonia Śpiewaków otrzymał I miejsce w kategorii chóry jednorodne oraz dyplom za najlepsze wykonanie utworu ludowego lub inspirowanego folklorem polskim. Chór Con Grazia został wyróżniony II miejscem w kategorii chóry mieszane oraz dyplomem za najlepsze wykonanie utworu a cappella. Dyrektor artystyczny chórów, Sebastian Sikora, zdobył nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta.
 
Chór Cantiamo Tutto wziął udział w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Sakralnej i zdobył Srebrne Pasmo w kategorii chóry mieszane. Z uwagi na bezpieczeństwo, na żywo wystąpiła reprezentacja chóru, licząca 20 osób.
Gratulujemy z całego serca!
 
Wydarzenia zorganizowała Fundacja Morze Kultury. Nasze chóry wzięły udział w Festiwalu w ramach realizowanego przez nas projektu “Muzyka łączy pokolenia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.