Projekt “Chórem za Moniuszko!”

Koordynowaliśmy projekt Chórem za Moniuszką! we współpracy z Łódzkim Domem Kultury oraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czastarach.
Projekt miał na celu promocję i popularyzację sylwetki wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Finałowy koncert 15.10.2019 zapisał się w pamięci mieszkańców Czastar i powiatu wieruszowskiego jako niezapomniane spotkanie z twórczością Stanisława Moniuszki.

Koncertowy finał projektu Chórem za Moniuszką! odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czastarach. Zgodnie z programem, chóralny śpiew przeplatał się z prezentacją ciekawostek z życia kompozytora. Śpiewakom towarzyszył doskonały akompaniament fortepianu Michała Olejnika. Publiczność nagrodziła koncert niekończącymi się brawami. Dodatkową atrakcją wieczoru była wystawa prac malarskich autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej w Czastarach.

Dla chórzystów Con Grazia spotkanie z twórczością wybitnego kompozytora było wspaniałym doświadczeniem. Pani Teresa Pieprzyk, jedna z aktywnych chórzystek podsumowała: „Kocham muzykę, która daje mi siłę i radość życia. Przy niej zapominam o wszystkim co złe. Kocham ludzi i cieszę się, że mogę przekazać im chwile radości i przyjemności z uśmiechem na ustach. Lubię wspólnie z nimi radośnie spędzać czas. To były magiczne chwile koncertu. Cudowna atmosfera. Cudowni ludzie.”

Wydarzenie to było poprzedzone dwunastoma warsztatami chóralnymi pod kierunkiem dyrygenta Sebastiana Sikory, w trakcie których chórzyści Con Grazia intensywnie pracowali nad wymagającym, jednakże pięknym repertuarem Stanisława Moniuszki.

https://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/wspolorganizacja-projektow-kulturalnych-2019-r4574
 

Partner medialny projektu:

e-kalejdoskop.pl

 

 

Łódzki Dom Kultury