Sławomira Raczyńska

Sławomira Raczyńska

Prelekcja w godz. 12.00 – 12.30 nt.: 

“Światłocień zmierzchu i poranka w wybranych utworach Marka Raczyńskiego”

Sławomira Raczyńska

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w dwóch specjalnościach: dyrygentura chóralna w klasie prof. dra hab. Marka Gandeckiego oraz obój barokowy w klasie mgra Marka Niewiedziała. Jest laureatką II nagrody XII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych (2008).

Od 2010 roku jest pedagogiem i dyrygentem Chóru Kameralnego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. W tym samym roku założyła Zespół Wokalny Minimus, w którym pełni funkcję kierownika artystycznego. Z zespołem prowadzi aktywną działalność koncertową, a także odnosi sukcesy w ogólnopolskich konkursach chóralnych. W roku 2020 ukazała się ich pierwsza płyta zatytułowana „Wacław reimagined”, zawierająca interpretacje renesansowych dzieł Wacława z Szamotuł oraz współczesnych sakralnych kompozycji inspirowanych tymi utworami. Pięć z dwunastu dzieł to prawykonania kompozycji stworzonych specjalnie na zamówienie zespołu.
Dodatkową formą aktywności Sławomiry Raczyńskiej jest instrumentalistyka. Grając na oboju barokowym, nieustannie pogłębia swoją wiedzę dotyczącą historycznego wykonawstwa muzyki dawnej.