Mateusz Sibilski

Mateusz Sibilski

Prelekcja w godz. 12.30 – 13.00 nt.:

“Andrzej Koszewski – awangarda, wizja, duchowość w muzyce na setną rocznicę urodzin”

Mateusz Sibilski

Dr Mateusz MJ Sibilski urodzony poznańczyk, studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu – dwa kierunki Wychowanie Muzyczne i Dyrygenturę Symfoniczną, a z wrocławską Akademią Muzyczną związany przez okres studiów Dyrygentury Symfonicznej w klasie prof. Marka Pijarowskiego.

Jest aktywnym dyrygentem średniego pokolenia, łączącym pracę z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi z ruchem amatorskim. Jako Dyrygent związany od 1990 roku z Poznańskim Chórem Kameralnym Fermata, od 2007 roku z Orkiestrą Dętą OSP Murowana Goślina, jako pedagog z Wyższą Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu.

Od roku 2010 a od roku 2013 jako adiunkt prowadził klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2013 do 2016 roku był zatrudniony, jako adiunkt, w Akademii Muzycznej im I. J. Paderewskiego na wydziale Dyrygentury Symfonicznej i Operowej. Od października
2017 roku jest szefem artystycznym Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z Poznańskim Chórem Kameralnym Fermata przy Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu ma w repertuarze ponad 20 kompozycji Andrzeja Koszewskiego – niektóre z nich dedykowane, inne wykonywane premierowo.