Marcin Szczepankiewicz

Marcin Szczepankiewicz

Prelekcja w godz. 11.00 – 11.30 nt.:

“Kadr zza kulis – praca nad utworami poezji śpiewanej
w opracowaniu na chór i orkiestrę”

Marcin Szczepankiewicz

Z wykształcenia pianista i architekt, z zamiłowania kompozytor. Ukończył Szkołę Średnią Muzyczną II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, w klasie mgr Alicji Janusz. W 2001 r. ukończył Politechnikę Wrocławską Wydział Architektury na kierunku Architektura i Urbanistyka specjalność architektura. Po 2003 r. śpiewał w chórze Politechniki Wrocławskiej pod batutą Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.
Dotychczasowy dorobek w dziedzinie kompozycji to utwory fortepianowe, utwory na chór, twórczość na potrzeby spektakli teatralnych (Spektakle – „Osiem”, „Pasja”), piosenki chrześcijańskie, pieśni uwielbieniowe i inne poszukiwania twórcze. Napisał cykl piosenek do subtelnej poezji Moniki Maciejczyk, wykonywanych przez Danutę Szczepankiewicz, który zaprezentowano w 2019 r. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu.
Od 2017 r. współpracuje z chórem Cantiamo Tutto pod batutą Sebastiana Sikory. Przy okazji tej współpracy powstały aranżacje na chór i orkiestrę popularnych utworów: „Cichosza” Grzegorza Turnaua , „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty”. W roku 2019 ukazał się dwupłytowy album DVD z „Koncertu Przyjaciół Ponad Czasem”, na którym znalazły się dwie jego aranżacje na chór i orkiestrę. Przygotował opracowania polskich utworów rozrywkowych z repertuaru m.in. Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert na koncert jubileuszowy chóru Cantiamo Tutto, planowany na koniec listopada 2021 r