Harmonogram

OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA DYRYGENTÓW

Sala Koncertowa Radia Wrocław – Adres: aleja Karkonoska 10

13.10.2021 (środa)

9.00

Uroczyste rozpoczęcie, losowanie utworów konkursowych oraz kolejności wystąpienia uczestników

10.00 – 14.30

I etap konkursu – praca z chórem „Cantiamo Tutto”

14.30 – 16.00

 

PRZERWA

16.00 – 20.30

II etap konkursu – praca z chórem „Symfonia Śpiewaków”

20.30

Spotkanie uczestników, pedagogów i organizatorów  

14.10.2021 (czwartek)

 

10.00 – 15.30

 

III etap konkursu – praca z chórem „Cantiamo Tutto”

15.30 – 17.30

PRZERWA i OBRADY JURY

17.30

 

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA CHÓRALNA:

Sala Wielka Muzeum Miejskiego – Adres: Rynek 50

15.10.2021 (piątek)

9.00

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

10.00

Problemy wykonawcze oraz rola jednolitej emisji w wybranych utworach kompozytorów Łódzkich XXI wieku

 

Renata Banacka-Walczak

 

10.30

Doświadczenia młodego dyrygenta w pracy nad muzyką dawną z amatorskim zespołem wokalnym

Kamil Gojowy

11.00

Kadr zza kulis – praca nad utworami poezji śpiewanej w opracowaniu na chór i orkiestrę

 

Marcin Szczepankiewicz

 

11.30

Rola Kompozytora i Dyrygenta w procesie rozwoju muzycznego młodego chórzysty

 

Paulina Wójcik

 

12.00

Światłocień zmierzchu i poranka w wybranych utworach Marka Raczyńskiego

 

Sławomira Raczyńska

 

12.30

Andrzej Koszewski – awangarda, wizja, duchowość w muzyce na setną rocznicę urodzin

 

Mateusz Sibilski

 

13.00

Nowa literatura chóralna – autorskie utwory w śpiewnikach Akademii Chóralnej 

 

Jan Krutul

 

13.30

PRZERWA

15.00

Czy chóralistyka może mieć zasięgi? O chóralistyce w mediach społecznościowych

 

Aleksandra Borowiecka

 

15.30

Budowanie więzi w zespole chóralnym

 

Agnieszka Panas

 

16.00

Dyrygent – zespół, wzajemne relacje

 

Emilia Kopiec

 

16.30

Profilaktyka zaburzeń głosu w pracy z chórem

 

Aleksandra Sozańska-Kut

 

18.00

Podsumowanie Konferencji

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHÓRALNY:

Sala Sesyjna Dworca Głównego PKP we WrocławiuAdres: Piłsudskiego 105

Sale do rozśpiewania:

Szkoła Podstawowa nr 71,  ul. Podwale 57

odległość od Dworca Głównego PKP to ok 700 m ~10 minut.
Krótkie 5-minutowe próby akustyczne na Sali Sesyjnej możliwe są przed konkursem i w czasie przerw.

Z sali do rozśpiewania oraz próby akustycznej mogą Państwo skorzystać według harmonogramu podanego poniżej.

16.10.2021 (sobota)

Godz

Kat

NAZWA

10.30

B

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

10.45

B

Chór Capricolium

11.00

C

Chór „Apasjonata” Uniwersytet III Wieku w Uniwersytecie   Ekonomicznym we Wrocławiu

11.15

B

Wrocławski Chór Żeński

 –

PRZERWA

11.45

C

Kameralny Chór „Piastuny”

12.00

C

Chór Nauczycielski w Łodzi

12.15

C

Chór Diament

12.30

A

Chór męski Państwowej Ogólnokształcącej SM II st. im. K. Szymanowskiego   w Katowicach

12.45

B

Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” z Wieliczki

 –

 –

PRZERWA

13.30

B

Zespół Wokalny LUNA PLENA

13.45

B

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława   Moniuszki

14.00

A

Chór Chłopięcy NFM

14.15

C

Towarzystwo Śpiewacze Lutnia z Aleksandrowa   Łódzkiego

PRZERWA

14.45

B

Chór Mieszany „Kamerton”

15.00

B

Voxellence

15.15

B

Zespół Wokalny „Rondo”

15.30

 –

OBRADY JURY

17.00

 –

OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD

ok. 19.00

 –

Koncerty towarzyszące

Koncert I – Kościół Garnizonowy, pw. św. Elżbiety, ul. Świętej Elżbiety 1/2

Koncert II – Kościół św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu, plac Wolności 3

Chór

Sala do rozśpiewania

Próba akustyczna

Centrum Myśli Jana Pawła II sala nr 1 g. 9:00 – 9:45 g. 10:05 – 10:10
 Capricolium  sala nr 2 g. 9:00 – 9:50  g. 10:10 – 10:15
Apasjonata  sala nr 3 g. 9:15 – 10:30  g. 9:30 – 9:35
 Wrocławski Chór Żeński  sala nr 1 g. 10:15 – 10:45  g. 10:00 – 10:05
 Piastuny sala nr 1 g. 10:45 – 11:15 g. 11:35 – 11:40
Chór Nauczycielski w Łodzi sala nr 2 g. 11:00 – 11:30 g. 9:50 – 9:55
Diament sala nr 3 g. 10:30 – 11:20 g. 11:40 – 11:45
Chór męski POSM II st. w Katowicach sala nr 2 g. 10:00 – 11:00 g. 11:30 – 11:35
Lutnia z Wieliczki sala nr 3 g. 11:20 – 12:15 g. 9:55 – 10:00
Luna Plena sala nr 1 g. 12:00 – 13:00 g. 13:20 – 13:25
Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki sala nr 2 g. 11:40 – 12:40 g. 13:00 – 13:05
Chór Chłopięcy NFM sala nr 1 g. 11:30 – 12:00 g. 13:05 – 13:10
Lutnia z Aleksandrowa Łódzkiego sala nr 3 g. 12:20 – 13:45 g. 13:10 – 13:15
Kamerton  sala nr 1 g. 13:00 – 14:10  g. 14:30 – 14:35
 Voxellence  sala nr 2 g. 13:00 – 14:15  g. 14:35 – 14:40
 Rondo  sala nr 3 g. 13:50 – 14:20  g. 14:40 – 14:45
Mapa wydarzeń