Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

Repertuar:

  • Marek Raczyński – Silence  (prawykonanie)
  • Zuzanna Falkowska – Come, be my light
  • Paul Mealor – The Fire of Mercy (prawykonanie)
  • Jan Krutul – Lecioły zórazie

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

dyrygent: Jan Krutul

Chór powstał w 2005 roku. Zespół pragnie poprzez muzykę inspirować swoich słuchaczy do poszukiwania „nowych epifanii piękna”, o których Jan Paweł II pisał w Liście do artystów.
Chór specjalizuje się w wykonawstwie współczesnej muzyki sakralnej i uczestniczy w licznych wydarzenia kulturalnych m.in. w Festiwalu Nowe Epifanie. W 2019 roku chór był inicjatorem koncertu Gloria Patri w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem 11 chórów warszawskich. Zespół współpracował ze znakomitymi solistami takimi jak: Andrea Bocelli, Agata Zubel, Urszula Kryger, Robert Gierlach, Tadeusz Szlenkier.
Chór dotychczas nagrał dwie płyty: kolędową i kołysankową a także „Oratorium o Niepokalanym Sercu Maryi” Pawła Bębenka. Brał też udział wraz z Mateuszem Pospieszalskim w nagraniu piosenki „Rozbitkowie”.
Chór jest laureatem licznych konkursów i festiwali, a do jego sukcesów należą m.in.: Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna na IV Festiwalu Music Everywhere w Gdańsku, III nagroda na Festiwalu Musica Vera w Toruniu oraz I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Carmen Fidei w Goniądzu.
Od 2016 roku zespół działa pod kierunkiem Jana Krutula.