Fotorelacja z Koncertu Jubileuszowego 5-lecia Cantiamo Tutto

Właściwie od czego by tu zacząć? Odpowiedź mogła być tylko jedna – „Zacznij od Bacha”, bo tym znakomitym utworem Zbigniewa Wodeckiego rozpoczął się w niedzielę 21.11.2021 r. jubileuszowy koncert na 5-lecie chóru Cantiamo Tutto w Sali koncertowej Radia Wrocław!
Po wielu żmudnych godzinach prób sekcyjnych, wspólnych, z instrumentalistami nadszedł wreszcie ten zapierający dech moment, kiedy mogliśmy zaprezentować fragment naszego dorobku wokalnego z nowym repertuarem poezji śpiewanej w interesujących aranżacjach naszego utalentowanego kolegi z chóru Marcin Szczepankiewicza. Repertuar był iście porywający, bo zaśpiewaliśmy znane i lubiane utwory wspomnianego już Zbigniewa Wodeckiego, Edyty Geppert, Grażyny Łobaszewskiej, zespołu Hey, Katarzyny Nosowskiej, Marka Grechuty, Grzegorza Turnaua czy Ewy Demarczyk.
Każdy utwór został wykonany przez solistów wspólnie z chórem czterogłosowym w pięknej oprawie muzycznej Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej. Towarzyszyło temu sporo emocji, ponieważ dla wielu naszych chórzystów-solistów był to debiut sceniczny w tym niecodziennym charakterze. Mimo tremy wszystko wypadło po prostu „śpiewająco” i spotkało się z gorącym uznaniem zgromadzonej publiczności
Przybyli goście docenili staranne przygotowania i piękną oprawę koncertu, bo i nasze chórzystki wyglądające olśniewająco w eleganckich wieczorowych sukniach i naszych szykownych chórzystów, czy też profesjonalne efekty świetlne zamówione specjalnie na ten koncert. Wzruszona publiczność podziękowała naszemu maestro Sebastianowi Sikorze, chórowi i instrumentalistom gromkimi oklaskami. Wykonano także dwa utwory na bis – skoczne „Nie dokazuj”  z udziałem trzech solistów, a na koniec cała sala zaśpiewała wspólnie poruszający do głębi utwór  „Lubię wracać”! 
Koncert zakończyły liczne podziękowania i gratulacje, a jak było, przekonajcie się sami oglądając naszą fotorelację! Jedno jest pewne: Poprzeczkę postawiliśmy sobie wysoko więc już głowy pełna pomysłów na kolejne jubileusze!
Więcej zdjęć w dedykowanym albumie 5-lecia Cantiamo Tutto!
 
Szczere podziękowania składamy Kinga Jakimiec Fotograf za tak piękne zdjęcia.

Koncert zrealizowano w ramach projektu “Bo kultura może być COOLturą” dofinansowanego przez Gminę Wrocław.

Wrocław logo