Warsztaty chóralne w Srebrnej Górze

Chórzyści Cantiamo Tutto zawsze z utęsknieniem wyczekują warsztatów wyjazdowych. Nie jest to jednak dla nich czas wytchnienia i odpoczynku, ponieważ i tym razem program zajęć był dopięty na ostatni guzik. Przez cały weekend (28.02 – 01.03.2020) chórzyści intensywnie szlifowali i poznawali nowy repertuar, doskonalili umiejętność harmonii oraz pracowali nad emisją głosu. Zgodnie ze starą prawdą,  intensywny trening czyni mistrza!  Warto podejmować wysiłki, ponieważ w efekcie satysfakcja i radość gwarantowane. Tym razem chórzyści poznali żwawe utwory folkowe i efektowną klasykę chóralną, a także rozpoczęli pracę z utworami kultowego zespołu Queen – w nowoczesnych aranżacjach, specjalnie zaaranżowanych przez kompozytorów młodego pokolenia.

 

Czas warsztatów to także czas integracji i lepszego zapoznania się chórzystów. Po intensywnym dniu prób przychodzi czas na wieczorne rozmowy, karaoke i doskonalenie śpiewu unisono, co wyzwala dodatkowe pokłady energii. Tym razem chór zyskał kolejną atrakcję, która ma również wielką moc dydaktyczną. Bowiem w Cantiamo Tutto spotykają się wielobarwni ludzie, którzy interesują się nie tylko muzyką – ale także każdy z nich ma swoje indywidualne zainteresowania i pasje. Gosia Łapczyńska, jak sama twierdzi – nigdy nie jest w pracy, bo robi to co kocha. Podczas warsztatów podzieliła się z innymi chórzystami swoją pasją, jaką jest jest praca z ciałem poprzez fizjoterapię i jogę. 

W programie warsztatów znalazła się chwila na  zajęcia integracyjno-ruchowe, nastawione na ćwiczenia poznawania swojego ciała i otwierające klatkę piersiową, co jest niezwykle ważne dla śpiewaków. Chórzyści mogli doświadczyć wiele śmiechu i radości, robiąc jogowego gołębia, doskonalić równowagę pomiędzy bocianem a jaskółką, mężnie stawić czoła pompkom, a na końcu zrelaksować się, medytując nad oddechem przy zgaszonym świetle. Zobaczcie na poniższych zdjęciach jak wyglądała sesja jogi z chórzystami Cantiamo Tutto:

Małgosia Łapczyńska śpiewa altem w chórze Cantiamo Tutto. Zawodowo zajmuje się fizjoterapią, ukończyła AWF we Wrocławiu. Prowadzi Centrum Jogi Sambhala, w którym prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną. W pracy z pacjentem łączy terapię manualną z terapią poprzez ruch. 

Małgosię Łapczyńską znajdziecie w mediach społecznościowych:

 

Próby odbywały się w ramach realizowanego przez nas projektu „Bo kultura może być COOLturą”. Zadanie publiczne finansowane jest ze środków finansowych Gminy Wrocław. www.wroclaw.pl