Agnieszka Panas

Agnieszka Panas

Prelekcja w godz. 15.30 – 16.00 nt.:

“Budowanie więzi w zespole chóralnym”

Agnieszka Panas

Dyrygentka, śpiewaczka, pedagog muzyki. Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej (spec. prowadzenie zespołów) oraz Wokalistyki (spec. pedagogika wokalna) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku).

Prowadzi działalność w zakresie śpiewu solowego, uczestnicząc w koncertach oraz podejmując inicjatywy we współpracy z wieloma stowarzyszeniami i organizacjami w Polsce. W sezonie artystycznym 2014/2015 przynależała do Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, wykonując dzieła oratoryjne i operowe. W latach 2016-2018 występowała w licznych koncertach w ramach X, XI i XII Europejskiego Festiwalu Muzycznego „Gloria”. Jako chórzystka i korepetytor jest od 2009 roku nieprzerwanie związana z Chórem Akademickim Uniwersytetu w Białymstoku, biorąc udział w licznych koncertach i festiwalach, wielokrotnie
wykonując również partie solowe. W latach 2016-2020 przynależała do Kwartetu Wokalnego TRE DONNE, z którym koncertowała na terenie całego kraju obok czołowych artystów scen polskich. Od 2016 roku prowadzi dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny „Nadbiebrzańskie Nutki” w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu. Od 2017 r. założycielka i dyrygentka chóru w parafii św. Anny w Białymstoku. Od 2020 roku jest wykładowcą przedmiotów muzycznych i emisji głosu na Uniwersytecie w Białymstoku.