Anna Sułkowska-Migoń

Anna Sułkowska-Migoń

Anna Sułkowska-Migoń

Data urodzenia: 10.06.1995 r.

Ukończyła studia magisterskie, specjalność altówka, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina i studia licencjackie na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. dr hab. Piotra Sułkowskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie na dwóch kierunkach: dyrygentura symfoniczna oraz dyrygentura chóralna.

Pełni funkcję Dyrygenta-Rezydenta w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. Jest finalistką konkursu dyrygenckiego Lanyi Conducting Competition, stypendystką Noel Minet Fund Scholarship dla młodych chórmistrzów, a także, jako jedyna Polka, została zakwalifikowana do mistrzowskich kursów dyrygentury chóralnej z hiszpańskim dyrygentem Josep Vila i Casanas oraz do warsztatów online Leadership & Management Workshop for Conductors.

W marcu 2021 asystowała Maestro Antoniemu Witowi podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej, a w maju 2021 jako jedna z ośmiu osób z całej Polski była uczestniczką mistrzowskich kursów dyrygenckich z Marin Alsop i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.
Jest dyrygentką Kameralnego Chóru „Ars Cameralis” oraz Chóru Akademii Ignatianum w Krakowie.
W ostatnim miesiącu zakwalifikowała się do Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów Chóralnych „Romano Gandolfi” w Parmie oraz do prestiżowego konkursu dyrygentek symfonicznych „La Maestra” w Paryżu