Agnieszka Długołęcka

Agnieszka Długołęcka

Agnieszka Długołęcka

Data urodzenia: 16.10.1992 r.

Absolwentka (dyplom z wyróżnieniem) studiów magisterskich specjalności dyrygentura chóralna w klasie prof. zw. dr hab. Waldemara Górskiego oraz studiów licencjackich klasy fortepianu dra hab. Pawła Rydla w Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. 

Laureatka XVII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, założycielka Koła Artystyczno-Naukowego Dyrygentury Chóralnej i Oratoryjno-Kantatowej Synergia. Od 2018 r. kierownik Chóru Opery Bałtyckiej. Od 2017 r. dyrygent Chóru dziecięcego Opery Bałtyckiej oraz Chóru dziecięcego Canzonetta w OSM I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku.

Założycielka chóru dziecięcego „Lwiątka”, z którym zdobyła Złoty Dyplom i Nagrodę specjalną za najlepszy debiut na XV Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie. W lipcu 2017 brała udział w sesji World Youth Choir, koncertowała w Europie pod batutą wybitnych dyrygentów: Zoltana Pada i Kena Wakia. Jako studentka śpiewała w Chórze Mieszanym Akademii Muzycznej w Gdańsku, z którym zdobyła nagrody na międzynarodowych festiwalach. Od 2013 jest członkiem Chóru Kameralnego 441 Hz, z którym otrzymała znaczące nagrody, m.in.: I nagroda im. Henryka Karlińskiego, nagroda specjalna za interpretację utworu Stanisława Moniuszki na 50. Festiwalu Chóralnym “Legnica Cantat” (2019), a także nagrała płyty: Song of the North oraz Modern Choral Masterpieces. Brała udział w kursach mistrzowskich z zakresu dyrygentury i emisji głosu m. in. z: R. Joostem, J. Eikiem Tulve, prof. P. R. Crabbem, prof. K. Szydziszem, dr J. Sykulskim.