Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki

Repertuar:

  • Juliusz Łuciuk – O Ziemio Polska
  • Józef Świder – Beati omnes
  • Ignacy Jan Paderewski – Piosnka dudarza
  • Ola Gjeilo – The Ground

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki

dyrygent: Maciej Salski

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku jest jednym z najdłużej działających amatorskich zespołów muzycznych na terenie województwa łódzkiego. Towarzystwo, działające nieprzerwanie od 98 lat, wielokrotnie było inicjatorem i organizatorem wielu imprez artystycznych zarówno w kraju jak i za granicą. W ciągu ostatnich kilku lat zespół występował na Litwie, Ukrainie, Austrii, Czechach, Niemczech i we Włoszech.
Towarzystwo jest pomysłodawcą i organizatorem prestiżowej imprezy, jaką jest Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Wschód-Zachód-Zbliżenia” (od 2005 r.).
Chór uczestniczy w licznych festiwalach, na których zdobywa nagrody, m.in. XVII Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”, VIII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Skierniewicach, Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Bofest of Arts” w Bohuminie, Festiwal Pieśni Chóralnej „Cantio Lodziensis”, 17. Międzynarodowy Festiwal Chóralny Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze („Brązowe pasmo”), IX Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek („Srebrne Pasmo”), jest także zespołem docenianym za swoją wieloletnią działalność – Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury (2008 r., 85. rocznica działalności), Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013 r., 90. rocznica działalności).