Rebelové

Rebelové

Repertuar:

  • Gustav Holst – Hymn to Vena
  • Jakub Neske – Mironczarnia
  • Krzysztof Grzeszczak – Cekoj Janku z Suity Mazurskiej

Rebelové

dyrygent: Maria Hubluk-Kaszuba

Kameralny Chór Żeński Rebelové powstał w październiku 2013 roku i działa przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi. W jego skład wchodzą młode kobiety, które na co dzień pracują w rozmaitych branżach – od medycyny aż po budownictwo.
Zespół koncertuje w Polsce i za granicą, biorąc także udział w prestiżowych konkursach chóralnych, na których zdobywa liczne nagrody. W roku 2018 chór Rebelové Miał przyjemność zaśpiewać w Hiszpańskim Lloret de Mar oraz w Katedrze w Barcelonie, rok później występował na Litwie podczas festiwalu Kaunas Cantat. W Polsce zespół prezentował się w ostatnim czasie m. in. publiczności Poznania podczas koncertu przy Grand Prix Polskiej Chóralistyki, Gdańska – biorąc udział w Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere, czy rodzinnej Łodzi, gdzie regularnie organizuje wydarzenia kulturalne, pozostając niezwykle aktywnym ogniwem łódzkiej chóralistyki. Rebelové chętnie wykonuje utwory  współczesnych polskich kompozytorów, które są doceniane przez zagranicznych odbiorców. Chórzystki szczególną sympatią darzą kompozycje
łódzkich twórców, które na stałe goszczą w repertuarze zespołu. Dyrygentką chóru jest Maria Hubluk-Kaszuba. Zespół współpracuje z łódzkim pianistą – Tomaszem Kaszubą.