Chór męski POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach

Chór męski POSM II st. w Katowicach

Repertuar:

  • Melodia ludowa z Podhala – Ta wodzicka czysta
  • Franciszek Ryling – Pieśń o domu (sł. Maria Konopnicka)
  • Bronisław Kazimierz Przybylski – Ku mej kołysce (sł. Kazimierz Przerwa-Tetmajer)
  • Franciszek Konior  – Wyprawa (sł. B. Zanówna), fortepian: mgr Andrzej Filipek

Chór męski POSM II st. im K. Szymanowskiegow Katowicach

dyrygent: Aleksandra Maciejczyk

Chór został powołany w 2000 roku, a jego prowadzenie powierzono dr Aleksandrze Maciejczyk, pod której batutą chór działa do chwili obecnej. W zespole śpiewają uczniowie klas III-VI następujących specjalności: fortepian, organy, akordeon, gitara i saksofon.

Jest zdobywcą nagród i wyróżnień, z których najważniejsze to: I miejsce w VI Katowickim Spotkaniu Kolędowym pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice Śpiewajmy Jezusowi (2001), dwukrotne Grand Prix w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie (2002 oraz 2008), II miejsce w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Bóg się rodzi w Żorach (2013), III miejsce na XXIV Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki w Myślenicach (2015), I miejsce na Konkursie chórów XXV Tyskich Wieczorów Kolędowych w Tychach (2016), II miejsce na IV Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Historycznej Nad nami Orzeł Biały w Tychach (2019) oraz II miejsce na XXII Łódzkim Festiwalu Chóralnym CANTIO LODZIENSIS w Łodzi (2019).
Reprezentował szkołę i Katowice na trzech tournée zagranicznych: w Mülheim i w Köln w Niemczech (2009), w Miszkolcu i Budapeszcie na Węgrzech (2015) i ponownie w Köln
(2016). Współpracował z Chórem Politechniki Śląskiej (Carmina Burana C. Orffa, 2015 r.) oraz z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Magnificat J. Ruttera, 2018 r.).