„Na folkową nutę” – projekt w ramach programu „EtnoPolska 2020”

Realizujemy projekt „Na folkową nutę” w ramach ministerialnego programu EtnoPolska 2020. Projekt ten to wielka szansa rozwojowa dla międzypokoleniowego Chóru Con Grazia z Czastar. Utwory folkowe to wciąż bogate możliwości aranżacyjne, za sprawą których możemy doświadczyć tradycyjnej, niezwykle złożonej kultury folkowej.

 

Próby, praca nad emisją głosu i dykcją, współpraca z innymi chórami, warsztaty – a w finale koncerty to atrakcje przewidziane w ramach projektu „Na folkową nutę”. To dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego nie tylko możliwość spędzania czasu w sposób pożyteczny i edukacyjny, ale także wielka szansa na ożywienie tradycji muzycznej ludowej w powiecie wieruszowskim. Folklor jest naznaczony symboliką i tradycyjnymi wartościami charakterystycznymi dla polskiej kultury ludowej.  Rozwija wyobraźnię i ilustruje uniwersalne wartości moralne. Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego korzystając z regularnych prób rozwijają swoje talenty i pasje, a jednocześnie wspólnie budują swoją wrażliwość artystyczną. Otwieramy możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze dla każdego. Na potrzeby realizacji projektu powstaną nowoczesne aranżacje utworów folkowych,  które będą przyjemne dla ucha współczesnego słuchacza.

Wśród utworów znajdą się m.in. „W moim ogródeczku”, „Dzieweczko ze śląska”, „Oj taradum”, „Szła dzieweczka”, „Idzie chmura”, „Czerwone Jabłuszko”, „Na łące”, „Dziwują się ludzie”. 

Projekt „Na folkową nutę” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.