Chór Cantiamo Tutto na warsztatach w Polanicy-Zdroju

W dniach 18-20.09.2020, Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury “Kulturalny Koneser” zorganizowało warsztaty chóralne w Polanicy-Zdroju. W imprezie uczestniczył Chór Cantiamo Tutto. Zajęcia poprowadził dyrygent Sebastian Sikora, a także Kseniia Andronova. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za piękny czas, cenne uwagi i możliwość doskonalenia repertuaru sakralnego. Warsztaty były emocjonującym wydarzeniem tym bardziej, iż gwoździem programu był Koncert Muzyki Sakralnej “De Profundis” w miejscowym, neobarokowym Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.


Warsztaty to święto harmonii, do której dąży się poprzez liczne ćwiczenia na oddech, emisję głosu i kształtowanie słuchu muzycznego. Uczestnicy wykonują wielką pracę z pasji do wielogłosowego brzmienia. Sopran, alt, bas i tenor – piękne ludzkie głosy, które harmonijnie połączone brzmią mistycznie i poruszają serca odbiorców.  Znalazł się także czas na integrację, w ramach której były tańce, karaoke i rozmowy chórzystów. 

 

 Wrażenia uczestników warsztatów:

 
Poznałam wielu z Was bliżej, poczułam się w końcu częścią chóru, oczywiście warsztaty dużo mi dały, i kop od Sebastiana i świetne uwagi i rozwiązania od Kseni. I koncert, mój debiut. 
 Renata
Możliwość poznania tylu wspaniałych ludzi “w terenie”. Wiadomo, że każdy z nas ma jakieś obowiązki i w weekendy często szybko wracamy do naszych domów po próbach, bo te godziny są wręcz wygospodarowane z naszego “budżetu” domowego. Każdy z nas dokonuje logistycznych sztuczek, żeby zdążyć nakarmić rodzinę i poćwiczyć jeszcze w międzyczasie wokal. Na warsztatach jest ten komfort, że możemy się delektować wspólnym śpiewaniem bez pośpiechu. Ja osobiście dużo skorzystałam, myślę że to początek wspaniałych przyjaźni i wielu wokalnych emocjonujących przygód.
Magdalena
Świetna atmosfera, bliskość między nami, to że dużo śpiewaliśmy, że czujemy się bezpiecznie że sobą, że momentami ma się aż łzy wzruszenia jak brzmi harmonia.
Magdalena S.
 
Warsztaty chóralne odbyły się w ramach projektu „Muzyka łączy pokolenia”.
____
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.