Chór Con Grazia na V Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra w Cieszynie

W nadchodzącą sobotę 07.12.2019 czastarski Chór Con Grazia weźmie udział w V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra w Cieszynie. Wydarzenie jest dla chórzystów kolejną okazją do sprawdzenia swoich artystycznych możliwości i konfrontacji z innymi chórami z całego kraju.

 

Festiwal odbędzie się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”. Konkursowe przesłuchania chórów rozpoczną się o godzinie 13.10, a Chór Con Grazia zaprezentuje swój repertuar o godzinie 14.10.

Pomysłodawcą festiwalu jest Reprezentacyjny Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” – jeden z najstarszych zespołów chóralnych w województwie śląskim.
Patronem festiwalu jest wybitny polski kompozytor Józef Świder, który przez 20 lat był dyrektorem Instytutu Muzyki, przy którym obecnie istnieje Reprezentacyjny Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. Festiwal ma na celu kultywowanie chóralistyki, promowanie współczesnej twórczości chóralnej, doskonalenie poziomu wykonawczego chórów, a także promocję twórczości kompozytorów pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego.

 

Partnerem w realizacji wyjazdu na festiwal zostało Województwo Łódzkie.