Michał Olejnik

Pianista akompaniator współpracujący z naszymi chórami

Michał Olejnik – urodzony w 1999 r. we Wrocławiu. Ukończył z wyróżnieniami Państwową Szkołę Muzyczną I st. im Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w klasie mgr Urszuli Antkowiak, oraz Państwową Szkołę Muzyczną II im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie dra Michała Rota. W czerwcu 2020 r. zdobył tytuł licencjata w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie studiował Fortepian pod kierunkiem prof. dra hab. Cezarego Saneckiego, oraz dra hab. Wojciecha Kubicy.

Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dra hab. Gracjana Szymczaka. Jego pasja do muzyki jazzowej poskutkowała rozpoczęciem w 2020 r. studiów licencjackich we wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie fortepianu jazzowego dra hab. Jakuba Stankiewicza. Za ogrom pracy włożony w zdobywanie osiągnięć, otrzymał stypendium artystyczne Centrum Edukacji Artystycznej, oraz dwukrotnie stypendium Prezydenta Miasta Wrocławia. Uczestniczył w licznych konkursach, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych niemal za każdym razem wracając z I nagrodą. Obok działalności solowej jest czynnie występującym kameralistą, oraz akompaniatorem chóralnym. 

 

Z Polskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury “Kulturalny Koneser”, oraz chórami działającymi przy Stowarzyszeniu jest związany od 2018 r. Oprócz zamiłowania do improwizacji jazzowej jak i muzyki poważnej, fascynuje się aranżacją, tworzeniem muzyki w programach komputerowych (DAW), oraz muzyką łączącą ponadczasową klasykę z rozrywkowym podejściem do formy i faktury muzycznej. Jego pasjami poza muzyką są wycieczki rowerowe, chodzenie po górach oraz gotowanie.