Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/server556828/ftp/wp-content/themes/septera/includes/loop.php on line 268

Finał Projektu Seniorzy w Akcji!

W dniach 19, 22 i 23 czerwca odbyły się koncerty wieńczące wspaniały projekt łączący ponad 100 Śpiewaków z Czastar, Wielunia i Wieruszowa. Chóry Chóry „Con Grazia” z Czastar, UTW z Wieruszowa oraz „Melodia” z Wielunia wspólnie pokazały, że magia muzyki to siła pokonująca czas. Uwolniliśmy pełną gamę emocji, pięknych dźwięków i radości ze wspólnego śpiewania.


Projekt „Śpiewać każdy może” realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser” dofinansowany jest w ramach programu „Seniorzy w Akcji” przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Partnerami w projekcie są Wieluński Dom Kultury, Wieruszowski Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach.

 


Animatorzy projektu:

 

Sebastian Sikora

Muzyk, dyrygent, pedagog. logistyk. Dyrygent i dyrektor artystyczny Chóru „Con Grazia” z Czastar, a także wrocławskich chórów „Cantiamo Tutto” oraz „Symfonia Śpiewaków”. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów oraz wyróżnień zdobytych z prowadzonymi chórami podczas ogólnopolskich festiwali chóralnych. Bierze czynny udział w ogólnopolskich konferencjach, seminariach poświęconych tematyce chóralistyki, wykonawstwa oraz śpiewu. Człowiek Roku 2017, w kategorii kultura w Powiecie Wieruszowskim, Laureat III miejsca podczas Uniwersyteckiego Forum Dyrygentów w Lublinie oraz Ogólnopolskich Konfrontacji Chórmistrzów – Forum Dyrygentów, które odbyły się w Olsztynie. Kocha pracować dla ludzi.

 

Teresa Pieprzyk

Z zawodu księgowa z ponad 40-stoletnim stażem pracy, emerytka zaś od 5 lat, działaczem społecznym od 18 lat. Obecnie „sołtysuje” wsi Józefów już od 11 lat! Aktywna członkini klubu seniora, członkini akcji katolickiej przy parafii, przez dwie kadencje była także radną rady Gminy Czastary, od dawna zaangażowana w życie społeczne gminy. Spełnia się w pracy z ludźmi.